Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Consilieri juridici
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Consilieri juridici

Am intrat pe Tabloul CCJB, iar acolo am văzut la statutul unor juriști, mențiunea „SUSPENDAT”.
Întrebările mele ar fi, ce înseamnă această mențiune și dacă, acel jurist, în atare situație, mai poate reprezenta în instanță vreo instituție?
gheorghe3509, utilizator
Daca este suspendat nu poate reprezenta o firma in instanta si nici in alte relatii intre firme (expl. incheiere de contracte pentru prestari servicii, etc.).