Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit aferent clădirii cu cabinet - medic de familie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit aferent clădirii cu cabinet - medic de familie

În cazul în care am închiriat/concesionat o clădire de la primarie, în care funcționez ca și cabinet - medic de familie, trebuie sa platesc impozit/taxa aferent clădirii? Sau ma încadrez în articolul 456, alin 1,lit h din legea 227/2015 privind Codul Fiscal?
george-neagu, moderator
În opinia mea, vă încadrați la art. 456 lit. h C.fisc. Dar cel mai bine este să vă interesați la primăria pe raza căreia aveți deschis cabinetul. Ideal să formulați această solicitare în scris și să cereți răspunsul tot în scris.