Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Copilul meu nu merge la scoala intrucat scoala este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Copilul meu nu merge la scoala intrucat scoala este inca in reconstructie, ...

Copilul meu nu merge la scoala intrucat scoala este inca in reconstructie, iar solutia gasita a fost cursuri exclusiv online. In acest caz ma pot incadra pe oug 147/2020 pt libere acordare supravegherii copilului?Mentionez ca de la munca au interpretat ca scoala nu este inchisa pt Covid, ci doar ca ea defapt nu exista.
Scoala exista, dar nu functioneaza .. nefiind inchisa pentru Covid, este greu de crezut ca vor accepta asa ceva.

Intrebati la ISJ sau la Minsiterul Muncii.