Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... In cazul in care ma voi pensiona anticipat partial, ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

In cazul in care ma voi pensiona anticipat partial, este legal ...

In cazul in care ma voi pensiona anticipat partial, este legal sa lucrez printr-un PFA pe care intentionez sa-l infiintez, cu un contract de prestari servicii, la firma la care lucrez acum cu contract de munca? In acest caz, pot cumula pensia anticipata partiala cu venitul din PFA? Multumesc!
danacodana, utilizator
Da, este legal sa cumulati pensia anticipata partiala cu veniturile realizate in calitate de PFA .