avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1810 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua sunt pensionat de boala am 39ani de vechime ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua sunt pensionat de boala am 39ani de vechime in munca ...

Buna ziua sunt pensionat de boala am 39ani de vechime in munca la momentul pensionării de boala de asemeni am 7ani grupa 1 si 7ani de grupa 2 in am 58 ani locuiesc în ploiesti cu noile modificării ale legii privind orașele poluate pot iesi la pensia de varsta acum precizez ca as iesi in noiembrie 2021
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 14:17, 17 Septembrie 2020
Cei 2 ani nu se cumuleaza cu alte reduceri de varsta.
Veti fi trecut la limita de varsta la 59 ani si 2 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt născut în 19.02.1963 ,am grupa a2a de 17 ani ( 5 ani și ... Trexy Trexy Sunt născut în 19.02.1963 ,am grupa a2a de 17 ani ( 5 ani și 8 luni conform legii 215 / 2019 ) Orasul ploiesti e trecut la zonă poluată si va avea 2 ... (vezi toată discuția)
Ies la pensie cu gr 1 la 58 ani si 6 luni la aceasta se pot scade ... Crysty68 Crysty68 Ies la pensie cu gr 1 la 58 ani si 6 luni la aceasta se pot scade 2 ani dacă se aproba legea cu zonele poluate sunt din ploiesti (vezi toată discuția)
Cine beneficiaza de reducerea cu 2 ani a varstei de pensionare ... agyoI agyoI cine beneficiaza de reducerea cu 2 ani a varstei de pensionare daca a locuit si lucrat in oras poluat mai mult de 30 de ani.Beneficiaza si cei care au,sa ... (vezi toată discuția)