Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, In cazul decesului sotului, sotia ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, In cazul decesului sotului, sotia beneficiaza de un ...

Buna ziua,

In cazul decesului sotului, sotia beneficiaza de un procent lunar din pensia sotului, sau ramane doar cu pensia ei?

Multumesc

La alegere:
-Pensia proprie
-Pensia de urmas de 50% din cea a sustinatorului(decedatului).