avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, fiind in CCC pot da copilul la cresa de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, fiind in CCC pot da copilul la cresa de stat fara ...

Buna ziua, fiind in CCC pot da copilul la cresa de stat fara sa fiu obligata sa incep serviciul? Bebe are 1 an si 2l, poate merge la cresa de stat si eu sa nu ma intorc la servici pana face el 2 ani dar sa iau indemnizatie de crestere copil?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Este obligatoriu sa te intorci la serviciu daca iti dai copilul la cresa? Ayana1 Ayana1 Buna ziua, As dori sa va intreb daca este obligatoriu sa te intorci la serviciu in conditiile in care copilul nu a implinit 2 ani, insa a fost dat la cresa ... (vezi toată discuția)
Respingere dosar cresa pentru ca mama e in ccc arni83 arni83 Buna ziua, am o nelamurire, exista un termen maxim legal cu cat timp inainte de a termina mama Concediu Crestere Copil am voie sa dau copilul la cresa? Am vrut ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil morozancarmen morozancarmen Urmeaza sa nasc la jumatatea lunii septembrie . Eu nu am dreptul la aceasta indemnizatie de crestere copil insa are sotul dreptul sa primeasca aceasta ... (vezi toată discuția)