Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale consilier juridic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

consilier juridic

Am absolvit facultatea de Stiinte Juridice si Administrative-Spiru Haret Brasov cu diploma de licenta nota 8,90 si doresc sa ma angajez ca consilire juridic la o societate com. Ce conditii trebuie sa indeplinesc?

Buna ziua !
Cititi aici : www.ccj.ro
[ link extern ]
Numai absolventii unei facultati de drept cu diploma de licenta pot ocupa un post de consiler juridicB-)
In prima etapa veti fi angajat consilier juridic stagiar. Stagiatura este de 2 ani. Apoi trebuie sa va luati definitivatul. Daca doriti puteti sa va inscrieri in CCJ, dar nu este obligatoriu.
Va doresc succes.
Ioana-Iulica
Consilier juridic