Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am un stagiu de cotizare de 38 ani si 3 luni ,ma ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am un stagiu de cotizare de 38 ani si 3 luni ,ma incdrez sa ma ...

Am un stagiu de cotizare de 38 ani si 3 luni ,ma incdrez sa ma pensionez anticipat?
Luna si anul nasterii.
Iunie 1963 Noiembrie 2025 62/5 33/2
-Pensie anticipata la 57 ani si 5 luni.
Conditia de stagiu este de 41 ani si 2 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Multumesc!
Pentru anticipat partial cat este penalizarea in noiembrie 2020,voi avea 38 de ani si 10 luni?