avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1254 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am un stagiu de cotizare de 38 ani si 3 luni ,ma ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am un stagiu de cotizare de 38 ani si 3 luni ,ma incdrez sa ma ...

Am un stagiu de cotizare de 38 ani si 3 luni ,ma incdrez sa ma pensionez anticipat?
Cel mai recent răspuns: virginiavirginia , utilizator 10:02, 20 Septembrie 2020
Luna si anul nasterii.
17 06 1963
Iunie 1963 Noiembrie 2025 62/5 33/2
-Pensie anticipata la 57 ani si 5 luni.
Conditia de stagiu este de 41 ani si 2 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Multumesc!
Pentru anticipat partial cat este penalizarea in noiembrie 2020,voi avea 38 de ani si 10 luni?

Alte discuții în legătură

cand ma pot pensiona anticipat, anticipat partial, marriot marriot sunt femeie, nascuta in 1963, muncesc din 10 august 1981 fara intrerupere (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata partiala in educatie OpreaRamona OpreaRamona nascuta la 11 februarie 1963 vechime la 1 octombrie 2015 30 de ani doresc raspuns cand pot iesi la pensie multumesc (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata sau la limita de varsta flavianda flavianda Buna ziua. Sunt nascuta in aprilie 1963, vechime in munca 36 ani si locuiesc in oras aflat pe lista celor afectate de poluare. In acest sens, care ar fi ... (vezi toată discuția)