Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, va rog spuneti mi unde pot face o sesizare ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, va rog spuneti mi unde pot face o sesizare impotriva ...

Buna ziua, va rog spuneti mi unde pot face o sesizare impotriva medicului de familie? daca se poate normal, pt ca si ei sunt stat in stat. Multumesc frumos!
Buna ziua,
Banuiesc ca la Casa de sanantate/DSP/Colegiul medicilor.
Puteti depune o sesizare la Colegiul Medicilor din judetul dvs. si/sau la Casa Judeteana de Asigurari de Sanatate cu care medicul dvs de familie are incheiat contract de prestari servicii.

In urma acestei sesizări, se va dispune un control, iar dacă cele sesizate se confirmă, medicului respectiv i se poate aplica o sancțiune