avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 472 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot sa mai depun cerere de recuperare 41,5% in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot sa mai depun cerere de recuperare 41,5% in octombrie pentru ...

Pot sa mai depun cerere de recuperare 41,5% in octombrie pentru luna septembrie, tinand cont ca nu am depus ptr. Iunie ci doar ptr.iulie si august?
Un funcționar de la ajofm a spus că pot depune,dar am citit foarte multe comentarii pe acest subiect si se pare ca cele 3 luni consecutive au fost iunie, iulie si august.
Cel mai recent răspuns: econo , utilizator 08:16, 29 Septembrie 2020
OUG dispune ca : ".. Până la 31 decembrie 2020, dar nu mai mult de o perioadă de 3 luni, la alegerea angajatorului, ..." In speta, puteti depune.
Pe site-ul guvernului aici.gov.ro este scoasă optiunea referitoare la art.1 41,5%din oug.92.Cum depun?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, nu am stiut de oug 92/2020 si prin urmare nu am depus ... steef steef Buna ziua, Nu am stiut de OUG 92/2020 si prin urmare nu am depus la AJOFM actele pt cei 41,5 % aferenti lunii iunie. Astazi am depus pentru luna iulie ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, nu am stiut de oug 92/2020 si prin urmare nu am depus ... steef steef Buna ziua, Nu am stiut de OUG 92/2020 si prin urmare nu am depus la AJOFM actele pt cei 41,5 % aferenti lunii iunie. Am depus pentru lunile iulie si ... (vezi toată discuția)
Subventie 41, 5 % contestatie anofm allinne_av allinne_av Buna ziua! Daca se poate sa ma ajutati cu urmatoarea problema. S-a emis OUG 92/2020 in sprijinul angajatorilor pe perioada de urgenta si pe perioada de ... (vezi toată discuția)