Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot sa mai depun cerere de recuperare 41,5% in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot sa mai depun cerere de recuperare 41,5% in octombrie pentru ...

Pot sa mai depun cerere de recuperare 41,5% in octombrie pentru luna septembrie, tinand cont ca nu am depus ptr. Iunie ci doar ptr.iulie si august?
Un funcționar de la ajofm a spus că pot depune,dar am citit foarte multe comentarii pe acest subiect si se pare ca cele 3 luni consecutive au fost iunie, iulie si august.
OUG dispune ca : ".. Până la 31 decembrie 2020, dar nu mai mult de o perioadă de 3 luni, la alegerea angajatorului, ..." In speta, puteti depune.
Pe site-ul guvernului aici.gov.ro este scoasă optiunea referitoare la art.1 41,5%din oug.92.Cum depun?