Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Contributii suplimentare CAS din veniturile cumulate ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Contributii suplimentare CAS din veniturile cumulate cu pensia

Pentru cele mai multe venituri care se pot cumula cu pensia anticipata partia se datoreaza contributia CAS. Asta inseamna ca pensia (punctajul pentru pensie) se va recalcula? Cand? La incetarea activitatii care se cumuleaza cu pensia? Sau la trecerea de la pensia anticipata la cea de limita de vâsta? Mai trebuie depuse documente (acte doveditoare) pentru contributii suplimentare?
La trecerea de la pensia anticipata la cea de limita de vârsta.