Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul minim pe ec 2010
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul minim pe ec 2010

Are cineva idee daca se mareste salariul minim pe economie incepand cu 1 ian 2010?
Da..... va fi 705 lei
Aveti o baza legala?
Coeficientul 1 din Legea unitară de salarizare în funcţie de care se calculează toate salariile angajaţilor din sectorul bugetar a fost stabilit la 705 lei în anul 2010.

Asta inseamna ca si indemnizatia somerilor va fi recalculata incepand cu 01.01.2010 pornind de la noul salar minim pe economie?
A aparut in Monitorul Oficial? Puteti sa-mi dati nr? (daca da)
Multumesc frumos.