Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Bună ziua! Am fost acționat în instanță de către firma de recuperare creanțe invest capital ltd malta. Sunt încadrat la cerere de valoare redusă. Am avut un abonament de telefonie mobilă la Telekom neachitat din data de 30.09.2015,iar aceștia din urmă în data de 21.12.2018 au încheiat un contract de cesiune creanță cu imvest capital ltd malta. Am primit ieri o comunicare adresă,de la judecătorie,in calitate de pârât,din sancțiunea decaderii din dreptul de a mai depune probe și invoca excepții și că am obligația să depun întâmpinarea. Ca anexa la această comunicare,am și modalitățile prin care s-au înțeles cele două părți și contractul meu încheiat cu cei de la Telekom împreună cu facturile neachitate. Daca nu depun nici o întâmpinare, pot fi executat silit? In afară de salariu nu posed nici un fel de bun pe numele meu. Mi se poate pune poprire pe salariu?
Marcel semaca, utilizator
De ce sa nu depuneti intampinare, nu inteleg?
Depuneti si cereti respingerea cererii pw motiv de implinire a termenului de prescriptie.
Mergeți la un avocat cu actele sa va redacteze întâmpinarea daca ny va descurcati.
Altfel, pe langa facturi si penalitati, veti plati si cheltuieli de judecata si de executare. Nu o sa stati toata viata fara bunuri si salariu.