avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua, Tatăl meu este proprietarul unui vehicul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua, Tatăl meu este proprietarul unui vehicul pe care ...

Bună ziua,
Tatăl meu este proprietarul unui vehicul pe care doresc să îl utilizez pentru a face naveta din Ialomița in Constanța.
Pentru acest lucru doresc a face scutire de la plata taxarii.
Am sunat la CNAIR și mi-au spus că este suficient sa fiu trecut in talonul de înmatriculare la rubrica C3.
Ce acte îmi sunt necesare pentru a face acest lucru?
Că nu înțeleg pe siteul DRPCIV la acte necesare "in virtutea unui drept legal".
Va mulțumesc,
Cel mai recent răspuns: Aurelian91 , utilizator 21:06, 7 Octombrie 2020
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu: utilizator la rubrica c3 in talon, rca posibil doar pe proprietar condrasto condrasto Titlu: Utilizator mentionat la rubrica C3 (C3=C1) in certificat de inmatriculare autoturism, altul decat proprietarul, nu se poate emite polita RCA pe numele ... (vezi toată discuția)
Scoatere utilizator din talonul masinii ionutdin99 ionutdin99 Doresc sa fac un contract de comodat pentru masina mea, si sa trec o persoana in talon ca utilizator. In cazul in care conform clauzelor la care am cazut de ... (vezi toată discuția)
Instrainare autovehicul carepecare carepecare Buna seara, Conform unui articol publicat pe cadnr, exista o categorie de auto exceptate de la taxa podului Fetesti. Anume: b)autoturismele deţinute ... (vezi toată discuția)