Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua, Tatăl meu este proprietarul unui vehicul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua, Tatăl meu este proprietarul unui vehicul pe care ...

Bună ziua,
Tatăl meu este proprietarul unui vehicul pe care doresc să îl utilizez pentru a face naveta din Ialomița in Constanța.
Pentru acest lucru doresc a face scutire de la plata taxarii.
Am sunat la CNAIR și mi-au spus că este suficient sa fiu trecut in talonul de înmatriculare la rubrica C3.
Ce acte îmi sunt necesare pentru a face acest lucru?
Că nu înțeleg pe siteul DRPCIV la acte necesare "in virtutea unui drept legal".
Va mulțumesc,
~ Conținut șters la cerere ~