Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despăgubire racordare gaze Buna ziua Am făcut cerere ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despăgubire racordare gaze Buna ziua Am făcut cerere la Distri ...

Despăgubire racordare gaze

Buna ziua

Am făcut cerere la Distri Gaz și au venit de la o firma autorizata să facă săpătură și să monteze conducta..
M-am trezit la poarta cu un cetățean care pretinde 2500 lei despăgubire și îmi flutura in fața un P-V scris de mana...să-i dau bani...desigur am refuzat.
Conducta principala a străzii este montata de peste 10 ani.
Nu exista o asociație constituită a investitorilor conductei.

Refuzul meu de_a plati este justificat de faptul că cetățeanul nu mi_a făcut dovada calității sale de investitor,adică nu mi_a arătat contractul de investiție sa vad și eu daca el este cu adevărat cel care inițial a plătit lucrarea străzii.

Refuzul dumneavoastra este justificat. Cetateanul respectiv trebuie sa faca dovada aducerii conductei principale pe strada, indiferent cand. Daca face dovada, atunci sunteti bun de plata.
BEJENARU PETRU, Expert judiciar