avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am cumparat un produs de la o persoana fizica de pe ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am cumparat un produs de la o persoana fizica de pe internet.Produsul ...

Am cumparat un produs de la o persoana fizica de pe internet.Produsul este cu totul altul decat cel comandat.Vanzatorul a spus initial ca face retur,dar acum nu mai raspunde.
A spus ca este obligat in 30 zile sa faca retur,dar de atunci asa a ramas situatia.
Unde ma pot adresa?
A trimis un produs alta marca,alta marime dar in aceeasi suma.
Se poate considera inselaciune faptul ca refuza sa trimita produsul pentru care am platit desi initial a spus ca face retur?
Cum ii pot afla datele daca pe oclet nu scris expeditorul air plata am facut-o ramburs?
Cel mai recent răspuns: MrFB , utilizator 20:03, 12 Octombrie 2020
Puteti solicita anularea contractului urmare a neindeplinirii obligatiei de catre vanzator.
Am cumparat de pe olx de la o pers fizica ce refuza sa faca retur (produsul comandat initial sau banii)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neintelegere privind produsul oferit denisa89 denisa89 Am si eu o problema..am postat un anunt pe olx, a sunat cumparatorul,am trimis coletul, toate bune. Problema apare a doua zi dupa ce respectivul ridica coletul ... (vezi toată discuția)
Am luat teapa cu un furnizor de piese auto de pe olx MEMETIUXEL MEMETIUXEL Am comandat la el o -panglica spirala ptr air bag la un Megane 2 , tipul mi-a spus ca a trimis-o NOUA si cu garantie in cutie , se cam eschiva la raspuns la ... (vezi toată discuția)
Recuperarea prejudiciului inlatura raspunderea penala si cazierul judiciar? iolanda15 iolanda15 Buna ziua! Supun atentiei d-voastra cazul urmator: Am vandut pe site-ul de anunturi OLX un articol pentru copii - incaltaminte, pentru o suma f. mica. ... (vezi toată discuția)