Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am cumparat un produs de la o persoana fizica de pe ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am cumparat un produs de la o persoana fizica de pe internet.Produsul ...

Am cumparat un produs de la o persoana fizica de pe internet.Produsul este cu totul altul decat cel comandat.Vanzatorul a spus initial ca face retur,dar acum nu mai raspunde.
A spus ca este obligat in 30 zile sa faca retur,dar de atunci asa a ramas situatia.
Unde ma pot adresa?
A trimis un produs alta marca,alta marime dar in aceeasi suma.
Se poate considera inselaciune faptul ca refuza sa trimita produsul pentru care am platit desi initial a spus ca face retur?
Cum ii pot afla datele daca pe oclet nu scris expeditorul air plata am facut-o ramburs?
Puteti solicita anularea contractului urmare a neindeplinirii obligatiei de catre vanzator.
Am cumparat de pe olx de la o pers fizica ce refuza sa faca retur (produsul comandat initial sau banii)