Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Daca avem doua familii in bloc cu , Covid, trebuie ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Daca avem doua familii in bloc cu , Covid, trebuie instiintati ...

Daca avem doua familii in bloc cu , Covid, trebuie instiintati toti locatarii printr un afis ?
Mentionez ca blocul este in Ilfov unde masca nu este obligatorie afara iar cind se intra in bloc nimeni nu poarta masca finca stiu ca nu sunt cazuri dar uite ca acum sunt doua !
Este obligatoriu ca toti locatarii sa fie informati
Nu uitati sa le puneti pe usa si o steluta galbena !

Nu exista nici o obligatie sa informati pe cineva, la avizier, sau oriunde altundeva, e chiar o nerusinare !
Mai degraba incercati sa-i ajutati, cu aprovizionarea, cu o vorba buna.

Maine, oricine, poate chiar dvs., puteti fi in locul lor.
latka, moderator
Asa este nu condamn,dar preventi ma gindesc ca oamenii trebuie sa stie . Poate asa vor puta si masca . Inca doua familii infectate si ne baga blocul in carantina si nu prea e convenabil !
Cum va baga blocul in carantina ? N-am auzit de asa ceva. Izolarea persoanelor se face in interiorul apartamentelor lor. Nu se schimba absolut nimic pentru ceilalti locatari.