Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintarea unui cabinet medical (PFA)
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintarea unui cabinet medical (PFA)

Buna dimineata. La infiintarea unui cabinet medical (PFA), ce pasi trebuiesc facuti si in ce ordine:
Inregistrare la Registrul Comertului si apoi incheierea contractului de inchiriere a spatiului unde va functiona, sau invers. De ce va intreb: pentru infiintare Registul Comertului iti cere adresa sediului social, pe care nu il ai daca nu ai contract de inchiriere pe numele firmei(PFA). Daca inchei intai contractul neavand PFA infiintat nu poti deduce pe numele firmei cheltuielile cu inchirierea spatiului. Va multumesc.
george-neagu, moderator
Cum se face şi ce presupune avizarea cabinetelor medicale
[ link extern ] /

Înfiinţarea unui cabinet medical: de ce documente ai nevoie pentru obţinerea avizelor
[ link extern ]

O.G. nr. 124 din 29 august 1998 privind organizarea și funcționarea cabinetelor medicale
[ link extern ]