avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 742 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintarea unui cabinet medical (PFA)
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintarea unui cabinet medical (PFA)

Buna dimineata. La infiintarea unui cabinet medical (PFA), ce pasi trebuiesc facuti si in ce ordine:
Inregistrare la Registrul Comertului si apoi incheierea contractului de inchiriere a spatiului unde va functiona, sau invers. De ce va intreb: pentru infiintare Registul Comertului iti cere adresa sediului social, pe care nu il ai daca nu ai contract de inchiriere pe numele firmei(PFA). Daca inchei intai contractul neavand PFA infiintat nu poti deduce pe numele firmei cheltuielile cu inchirierea spatiului. Va multumesc.
Ultima modificare: Vineri, 23 Octombrie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:02, 23 Octombrie 2020
Cum se face şi ce presupune avizarea cabinetelor medicale
[ link extern ] /


Înfiinţarea unui cabinet medical: de ce documente ai nevoie pentru obţinerea avizelor
[ link extern ]


O.G. nr. 124 din 29 august 1998 privind organizarea și funcționarea cabinetelor medicale
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare in cmi mi1 mi1 buna ziua. eu si sotia suntem medici,doresc sa infiintez CMI, as putea angaja-o pe ea ca salariat cu carte de munca. multumesc (vezi toată discuția)
Firma srl cu profil medical yokko yokko dac nu sunt de profesie medic,pot sa infiintez o firma ..sa construiesc o clinica ,care sa aiba 6 cabinete stomatologice si sa angajez medici in vreun ... (vezi toată discuția)
Medic dentist - pfa? Benefit Consult Benefit Consult Buna ziua. As vrea si eu niste pareri legate de infiintarea unui pfa de catre un medic dentist. La registrul comertului mi s-a spus ca doctorii nu pot face ... (vezi toată discuția)