avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Mi s-a schimbat denumirea si nr strazii pe care ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Mi s-a schimbat denumirea si nr strazii pe care locuiesc si cu sediul firmei

Am aflat cu stupoare ca de ani de zile mi s-a schimbat denumirea si nr strazii pe care locuiesc, iar eu la domiciliu am si sediul firmei. Imi ingreuneaza situatia aceste modificari. Exista sansa sa pot reusi la primarie prin anumite demersuri sa mi se aloce din nou adresa si nr postal vechi? Sa revin la vechea strada? Inainte era Panduri 20, acum e Luceafar 6.
Ultima modificare: Vineri, 23 Octombrie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 23:27, 23 Octombrie 2020
Nu aveti nicio sansa de reusita in acest sens....
Nu merge nici sa solicit alocarea unui nou nr postal si ca atare sa trec in solicitare vechea denumire?

Cornel Vasile a scris:

Nu aveti nicio sansa de reusita in acest sens....

Din mesajul initial reiese ca aveti deja alocat un numar si nu vad cum sa vi se aloce altul ....
Ultima modificare: Vineri, 23 Octombrie 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic
daca pentru actele personale, cele in vigoare raman valabile, cele referitoare la firma trebuie preschimbate si actualizate. si repede.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nomenclatura stradala buna seara! am aflat recent ca s-a modificat ... Mz11 Mz11 NOMENCLATURA STRADALA Buna seara! Am aflat recent ca s-a modificat numele strazii unde locuiesc. Eu la domiciliu am si sediul firmei. As vrea sa evit toate ... (vezi toată discuția)
Schimbat denumirea strazii la sediul social a unei soc. comerciale ce trebuie facut? moldoveanu mihaela moldoveanu mihaela buna ziua tuturor acum o luna cand am preschimbat cartea de identitate pt. expirase am aflat cu stupoare ca numele strazii unde am si sediul soc . al firmei a ... (vezi toată discuția)
Schimbare denumire strada in cf miapereira miapereira Buna, Am cumparat un apartament si mi-am schimbat numele in urma casatoriei. Voiam sa-mi schimb buletinul, doar ca cei de la evidenta populatiei nu m-au ... (vezi toată discuția)