Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am condus sub influienta bauturilor alcoolice si am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am condus sub influienta bauturilor alcoolice si am avut 0.45 ...

Am condus sub influienta bauturilor alcoolice si am avut 0.45 la etilotest mi-sa recoltat probe dar nu mi sa comunicat rezultatul de unde as putea sa-mi aflu rezultatul de la probe (cam an cat timp vin probele de la laborator) ar fi sanse sa nu imi anuleze permisul
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru celeritate solicitati organului de cercetare penala sa achitați dvs contravaloarea probelor biologice.
Dupa ce le achitați, in aproximativ o săptămână o sa ajunga la politie buletinul de analiza toxicologica.
Daca valoarea la probele biologice depășește 0,80 g/l alcool pur în sânge, o sa fiti citat in calitate de suspect.
Dl Avocat deja este o luna de cand am fost la probe unde ar trebui sa merg sa le achit probele multumesc.
Mergeti intai la politistul care se ocupa de dosar sa-i spuneti ca doriti sa le platiti dvs.
D-Avocat am vorbit cu politistul si o zis ca nu pot sa platesc eu probele.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Mergeti intai la politistul care se ocupa de dosar sa-i spuneti ca doriti sa le platiti dvs.