avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 313 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am condus sub influienta bauturilor alcoolice si am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am condus sub influienta bauturilor alcoolice si am avut 0.45 ...

Am condus sub influienta bauturilor alcoolice si am avut 0.45 la etilotest mi-sa recoltat probe dar nu mi sa comunicat rezultatul de unde as putea sa-mi aflu rezultatul de la probe (cam an cat timp vin probele de la laborator) ar fi sanse sa nu imi anuleze permisul
~ Conținut șters la cerere ~
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru celeritate solicitati organului de cercetare penala sa achitați dvs contravaloarea probelor biologice.
Dupa ce le achitați, in aproximativ o săptămână o sa ajunga la politie buletinul de analiza toxicologica.
Daca valoarea la probele biologice depășește 0,80 g/l alcool pur în sânge, o sa fiti citat in calitate de suspect.
Dl Avocat deja este o luna de cand am fost la probe unde ar trebui sa merg sa le achit probele multumesc.
Mergeti intai la politistul care se ocupa de dosar sa-i spuneti ca doriti sa le platiti dvs.
D-Avocat am vorbit cu politistul si o zis ca nu pot sa platesc eu probele.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Mergeti intai la politistul care se ocupa de dosar sa-i spuneti ca doriti sa le platiti dvs.

Alte discuții în legătură

Buna ziua,am calcat pe bec si am avut alcol in etilotest 0.55 ... Costel88 Costel88 Buna ziua,am calcat pe bec si am avut alcol in etilotest 0.55 si am fost dus la recoltarea probelor biologice. Ar fi bine sa imi pun un avocat sau sa astept ... (vezi toată discuția)
Art. 87, alin. (1) din oug nr. 195/2002 - consecinte stoica gheorghe stoica gheorghe ce consecinte vor fi in cazul in care epilotestul a aratat 0.73 si cele ale recoltari 1.25 find soldat si cu accident fara victime in data 18.09.2008 si find ... (vezi toată discuția)
Este bine sa cer recalcularea alcoolemiei? eu45ani eu45ani am fost depistat cu aparatul etilotest cu o alcoolemie de 061 in aerul expirat,ce urmari poate avea acesta fapta si daca e bine sa cer recalcularea,multumesc (vezi toată discuția)