avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1177 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua Mi s-a trimis de la casa de sanatate, o ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua Mi s-a trimis de la casa de sanatate, o adresa, prin ...

Buna ziua
Mi s-a trimis de la casa de sanatate, o adresa, prin care i se cere sa mentionez daca am salariati cu COVID sau contacti ale persoanelor cu COVID. La momentul completarii, nu aveam cunostinta, ca unul din salariati e in izolare la domiciliu, fiind contact direct, afland ulterior. Totusi, declaratia respectiva am dat-o ca nu am salariati/contacti COVID. Ce se poate face sa remediez situatia? Si eventual, de ce pedepse sunt pasibil?

Va multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 24 Octombrie 2020
DonD, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 08:31, 24 Octombrie 2020
Faceți o revenire (adresă de revenire) la primul răspuns și precizați că, ulterior, ați aflat ce ați aflat. Fără stres.. :-)

DonD a scris:

Buna ziua
Mi s-a trimis de la casa de sanatate, o adresa, prin care i se cere sa mentionez daca am salariati cu COVID sau contacti ale persoanelor cu COVID. La momentul completarii, nu aveam cunostinta, ca unul din salariati e in izolare la domiciliu, fiind contact direct, afland ulterior. Totusi, declaratia respectiva am dat-o ca nu am salariati/contacti COVID. Ce se poate face sa remediez situatia? Si eventual, de ce pedepse sunt pasibil?

Va multumesc

de nicio pedeapsa.
reveniti cu o adresa prin care sa specificati ca aveti un salariat in izolare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Testul pozitiv din timpul izolării la domiciliu după 9 zile ... dritaS dritaS Testul pozitiv din timpul izolării la domiciliu după 9 zile prelungește izolarea la domiciliu încă 14 zile de la data testării?Va rog ! Care este ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in cazul in care am un angajat care este testat pozitiv ... florin.hutanu@testergrup.ro florin.hutanu@testergrup.ro Buna ziua, In cazul in care am un angajat care este testat pozitiv Covid-19, am obligatia sa anunt DSP? Ce alte obligatii am in calitate de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. in 28.10 m-am testat pentru covid fara a avea simptome. ... sonias sonias Buna ziua. In 28.10 m-am testat pentru covid fara a avea simptome. In 29 am primit rezultat pozitiv. In 28 pina la asteptarea rezultatului am facut o garda la ... (vezi toată discuția)