Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua Mi s-a trimis de la casa de sanatate, o ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua Mi s-a trimis de la casa de sanatate, o adresa, prin ...

Buna ziua
Mi s-a trimis de la casa de sanatate, o adresa, prin care i se cere sa mentionez daca am salariati cu COVID sau contacti ale persoanelor cu COVID. La momentul completarii, nu aveam cunostinta, ca unul din salariati e in izolare la domiciliu, fiind contact direct, afland ulterior. Totusi, declaratia respectiva am dat-o ca nu am salariati/contacti COVID. Ce se poate face sa remediez situatia? Si eventual, de ce pedepse sunt pasibil?

Va multumesc
DonD, utilizator
Faceți o revenire (adresă de revenire) la primul răspuns și precizați că, ulterior, ați aflat ce ați aflat. Fără stres.. :-)

DonD a scris:

Buna ziua
Mi s-a trimis de la casa de sanatate, o adresa, prin care i se cere sa mentionez daca am salariati cu COVID sau contacti ale persoanelor cu COVID. La momentul completarii, nu aveam cunostinta, ca unul din salariati e in izolare la domiciliu, fiind contact direct, afland ulterior. Totusi, declaratia respectiva am dat-o ca nu am salariati/contacti COVID. Ce se poate face sa remediez situatia? Si eventual, de ce pedepse sunt pasibil?

Va multumesc

de nicio pedeapsa.
reveniti cu o adresa prin care sa specificati ca aveti un salariat in izolare.