avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,care este fisa postului pentru Tehnician ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,care este fisa postului pentru Tehnician gestiunea ...

Buna ziua,care este fisa postului pentru Tehnician gestiunea productiei?
Nu poate fi magazonier,sau ?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: lugtimpoli , utilizator 19:49, 25 Octombrie 2020
Nu exista fise standard de post ....

Art. 40 C.mun.
(1) Angajatorul are, in principal, urmatoarele drepturi:
.....
b) sa stabileasca atributiile corespunzatoare fiecarui salariat, in conditiile legii;
c) sa dea dispozitii cu caracter obligatoriu pentru salariat, sub rezerva legalitatii lor;
.....
Va multumesc pentru raspuns.
Problema este ca eu lucrez ca magazioner dar in contractul de munca sunt incadrat Tehnician gestiunea productiei,cod COR 311909.
Intrebarea mea acum,este normal ?
Multumesc!
Normal ar fi ca atributiile execitate sa fie in concordanta cu functia mentionata in c.i.m.
Va multumesc pentru raspunsuri !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumul de functii !!!!!!! lory_chiriac lory_chiriac Buna ziua. Printre angajatii societatii, un numar mare dintre ei lucreaza pe diverse utilaje cu functia de rectificatori dar munca lor presupune si lucrul cu ... (vezi toată discuția)
Fisa post fbe fbe Este normal sa apara in fisa postului fraza \"indeplinirea unor atributii fara caracter permanent trasate de superiorul direct\"? Multumesc (vezi toată discuția)
Predarea job-ului in perioada de preaviz wasy2019 wasy2019 Buna seara, Sunt in perioada de preaviz de 20 de zile . Va rog sa-mi spuneti daca eu am obligatia sa instruiesc alta persoana, desemnata de angajator sa ma ... (vezi toată discuția)