Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... Achizitii intracomunitare
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

Achizitii intracomunitare

Buna! Am depasit plafonul pentru achizitii intracomunitare cam din luna mai si nu am realizat acest lucru. Trebuie sa depun declaratia pentru a obtine codul TVA pt achizitii intracomunitare. Ce penalitati pot exista pentru faptul ca nu am depus la timp declaratia? Am platit tva-ul in tarile de unde am cumparat. Am depasit cu peste 5000 euro plafonul
Floielenaboutique, utilizator