avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1649 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... Buna ziua. Am o mica nelamurire in legatura cu ...
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

Buna ziua. Am o mica nelamurire in legatura cu formularul S1. ...

Buna ziua. Am o mica nelamurire in legatura cu formularul S1. E valabil si pentru pensionari? Tatal meu e pensionar in Romania dar acum locuieste cu mine in Italia. Are rezidenta italiana. carte de identitate si codice fiscal

Alte discuții în legătură

Legislația muncii în italia. mă pot reangaja cu forme legale dacă nu mai locuiesc la adresa din buletinul italian? Cornell M Cornell M Am locuit in Italia unde am obtinut rezidenta si apoi mi-am facut si buletin Italian pe acea adresa care este valabil pana in anul 2021,momentan sunt definitv ... (vezi toată discuția)
Formularul s1 Maya1951 Maya1951 Buna ziua. Va deranjez cu urmatoarea intrebare :Sant cetatean Roman, cu dubla cetatenie romana - italiana. Sant pensionata in Romania si primesc pensie si in ... (vezi toată discuția)
Codice fiscal - ce putere are annesis annesis Buna ziua, Fratele meu a murit în accident în Italia și trebuie sa ridic suma din asigurare care îmi revine. Avocata care s-a ocupat de caz vrea sa o ... (vezi toată discuția)