Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Formularul S1
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Formularul S1

Buna ziua. Va deranjez cu urmatoarea intrebare :Sant cetatean Roman, cu dubla cetatenie romana - italiana. Sant pensionata in Romania si primesc pensie si in Italia (unde am lucrat legal 7 ani). Pentru sotul meu, rezident in Italia, am depus formularul S1 si mi-au spus ca trebuie sa depun si pentru mine acest formular. Nu cred ca este normal si legal tinand cont de faptul ca eu am si cetatenia italiana. Va multumesc.
Cine v-a spus ca trebuie si pentru dvs.?
Functionara de la ASL 2 Liguria, careia i-am dus formularul S1 pentru sotul meu care este pensionar roman, rezident in Italia. Va multumesc mult pentru bunavointa.