avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... - Concluziile scrise - depunere în litigii de muncă ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

- Concluziile scrise - depunere în litigii de muncă Bună ziua ...

- Concluziile scrise - depunere în litigii de muncă


Bună ziua !
Vă rugăm frumos să ne ajutați cu câteva lămuriri :
- până când se pot depune Concluziile scrise în litigiile de muncă ?
- dacă au fost depuse prin telefon /ora 15, 41, după ce s-a strigat cauza /ora 10 ( scrisă și pe ECRIS ) + după ce s-a spus în sala de judecată că: instanța a declarat închisă cercetarea procesului + după închiderea dezbaterilor + dacă au lipsit ambele părți + după ce s-a dat dosarul în pronunțare.... - atunci
- se mai pot depune Concluziile scrise ?
- vor mai fi luate în seamă de Tribunal ?





Ultima modificare: Joi, 29 Octombrie 2020
oanaportar, utilizator
Cel mai recent răspuns: oanaportar , utilizator 23:35, 5 Noiembrie 2020
~ Conținut șters la cerere ~
dacă s-a amânat pronunțarea da.
Da, Concluziile scrise au fost depuse prin telefon /ora 15, 41,
după ce Dosarul se dăduse în pronunțare la ora 10.

Ultima modificare: Joi, 29 Octombrie 2020
oanaportar, utilizator
Într-un răspuns îmi spuneți că
dacă s-a amânat pronunțarea da.
... am căutat dar nu am găsit în Noul Cod de procedură civilă.....
mă puteți ajuta cu un articol de lege ?

Concluziile scrise trebuia să fie comunicate și celeilalte părți ?
sau nu ?
Ultima modificare: Joi, 29 Octombrie 2020
oanaportar, utilizator
Nu exista concluzii scrise depuse prin telefon.doar sunt ...scrise

Alte discuții în legătură

Recurs la iccj gabyteo gabyteo Buna ziua Va rog foarte mult sa ma ajutati cu un raspuns urgent. Am avut un proces judecat in prima instanta la Curtea de Apel. Am pierdut si vreau sa fac ... (vezi toată discuția)
Posibilitate contestare cheltuieli de judecata exagerat de mari si nejustificate Cryss68 Cryss68 Pe fond partea adversa si-a rezervat dreptul de a solicita cheltuieli de judecata pe cale separata. Noi am pierdut procesul. Am facut apel, am pierdut si ne-am ... (vezi toată discuția)
Depunere concluzii la dosar VictorDobr VictorDobr Buna ziua, vă rog mult să mă ajutaţi cu o lămurire la următoarea problemă. Am depus o cerere de intervenţie principală în cadrul unui proces. ... (vezi toată discuția)