Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile neplatite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile neplatite

buna ziua!
lucrez in sectorul bugetar si sunt in concediu medical de 1 luna
as dori sa stiu daca beneficiez si eu de zile neplatite, acele zile care se dau liber pt cei din sectorul bugetar
Concediul medical nu poate fi suspendat de un CFP. Numai reciproca este valabila.
Beneficiati de CFP atunci cand nu sunteti in concediu medical.
Daca nu va intoarceti la serviciu pana la sfarsitul anului 2009 se numeste ca ati scapat de acele zile de CFS.

Acum nu se stie ce va fi in 2010! Dar, deocamdata, acele zile nu vi se aplica.