avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1941 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile neplatite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile neplatite

buna ziua!
lucrez in sectorul bugetar si sunt in concediu medical de 1 luna
as dori sa stiu daca beneficiez si eu de zile neplatite, acele zile care se dau liber pt cei din sectorul bugetar
Cel mai recent răspuns: Isa Radov , Consultant resurse umane 20:44, 26 Decembrie 2009
Concediul medical nu poate fi suspendat de un CFP. Numai reciproca este valabila.
Beneficiati de CFP atunci cand nu sunteti in concediu medical.
Daca nu va intoarceti la serviciu pana la sfarsitul anului 2009 se numeste ca ati scapat de acele zile de CFS.

Acum nu se stie ce va fi in 2010! Dar, deocamdata, acele zile nu vi se aplica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical si concediul fare plata CONSTANTIN RODICA CONSTANTIN RODICA revin cu o rectificare la intrebarea pusa anterior.Concediul meu medical este pana pe data de 30.11.09. Cei din conducerea spitalului au hotarat sa ne bage in ... (vezi toată discuția)
Legea 329/2009 mariusica1 mariusica1 Daca am avut 2 luni de concediu medical in cursul unui an si inca 15 zile de concediu fara plata este legal sa mai mi -se impuna inca 8 zile de concediu fara ... (vezi toată discuția)
Concedii fara plata eujad eujad societatea , pentru a evita dispoznibilizari , cere salariatilor sa isi faca cereri de concediu fara plata pentru 10 zile. dupa care, daca situatiua nu se ... (vezi toată discuția)