Forum Discuţii juridice Executare silită Decizie ICCJ contrară unei hotărâri date de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Decizie ICCJ contrară unei hotărâri date de înainte de o ...

Decizie ICCJ contrară unei hotărâri date de înainte de o instanță.
Dacă ICCJ a dat o decizie contrară unei hotărâri definitive ale instanței, pot deschide un nou proces în baza acestei decizii?
Care este modalitatea de atac?
Sunt obligați ordonatorii să pună în aplicare interpretările date de ICCJ?
gheorghe3509, utilizator