Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Decizie ICCJ contrară unei hotărâri
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Decizie ICCJ contrară unei hotărâri

Dacă ICCJ a dat o decizie contrară unei hotărâri definitive ale instanței, pot deschide un nou proces în baza acestei decizii?
Sunt obligați ordonatorii să pună în aplicare interpretările date de ICCJ?
gheorghe3509, utilizator
depinde de caz.daca e in Ril, daca e în civil sau penal....
Civil.