Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, As putea sa inregistrez coasigurat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, As putea sa inregistrez coasigurat parintele unui ...

Buna ziua,

As putea sa inregistrez coasigurat parintele unui angajat care incaseaza somaj din Italia? Este considerat venit in Romania acel somaj?
Buna ziua,

Am pus o intrebare cu ceva timp in urma, dar nu am primit raspuns. Am sa rescriu intrebarea, poate ma ajuta cineva cu un raspuns... As putea sa inregistrez coasigurat parintele unui angajat care incaseaza somaj din Italia? Este considerat venit in Romania acel somaj?

Multumesc!

BiancaOrban, utilizator
Intrebati la Casa de Asigurari de Sanatate .
Da, intre timp am sunat la Casa de Sanatate. Multumesc!