Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administratia blocului unde locuiesc abuzează de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administratia blocului unde locuiesc abuzează de dreptul de ...

Administratia blocului unde locuiesc abuzează de dreptul de a scrie la vizier tot ce i trece prin cap. De curând am solicitat sa se facă AG și m am trezit cu diverse acuzații inclusiv cu faptul ca a fost scris și apartamentul unde locuiesc și scara blocului. Inttebare: nu întra acest fapt sub incidenta legii prelucrării datelor personale? Nu a scris numele meu insa as putea fi ușor depistat. Multumesc
m am trezit cu diverse acuzații inclusiv cu faptul ca a fost scris și apartamentul unde locuiesc și scara blocului.

Concret care este acuzatia care vi se aduce?
Conform disp GDPR asociatiile de proprietari au obligtaia sa nu afiseze pe listele lunare de intretinere sau afisele la avizier,numele si prenumele locatarilor
Nu mi a scris numele și prenumele insa a scris nr apartamentului și scara blocului, unde sunt doar 2 scări. Acuzații ca as fi sunat la ADP sa înalte un gard împrejurul parcului de lângă parc și ca as scrie niște scrisori anonime. Aproape toți locatarii inclusiv eu am primit astfel de biletele de amenințare. Am propus analiza grafologica. Iar referitor la faptul ca as fi sunat la ADP, exista martori cum tocmai administratorul a confirmat ca el a sunat
Atat timp cat nu a fost consemnat nume si prenume,nu a fost incalcata legislatia GDPR
Care este prejudiciul cauzat dv prin afirmatiile reprezentantilor asociatiei de proprietari?
Faptul ca ati fi sunat la ADP,,ca scrieti scrisori anonime, v-au adus atingere imaginii,onoarei,reputatiei?
In instanta de judecata judecatorul la analiza pretentiilor in cazul solicitarii de daune morale -are rolul de a realiza un echilibru intre prejudiciul produs și respectarea drepturilor tuturor partilor din proces.