avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 701 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... chitanta de mana
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

chitanta de mana

Poate fi considerata proba judiciara o bucata de hartie pe care apare semnatura mea si un text adaugat ulterior(din care reiese ca as fi primit niste bani), desi eu n-am semnat niciodata asa ceva?Semnatura este a mea.Va rog sa ma ajutati.
Cel mai recent răspuns: gabone2008 , utilizator 18:13, 28 August 2010
Puteti demonstra ca acel test a fost scris ulterior?
Si inca ceva.....cum ati semnat aceea "bucata de hartie " aiurea? Pana la urma, ce ascundeti?
Pentru a primi un raspuns corect prezentati situatia exact....
Dar ati primit bani imprumut, nu?
~ Conținut șters la cerere ~
gabone2008 a scris:

Poate fi considerata proba judiciara o bucata de hartie pe care apare semnatura mea si un text adaugat ulterior(din care reiese ca as fi primit niste bani), desi eu n-am semnat niciodata asa ceva?Semnatura este a mea.Va rog sa ma ajutati.

O plangere penala impotriva acelei persoane care s-a folosit de datele personale ale dvs.!
depinde, inscrisul respectiv poate fi probat si cu martori.

Alte discuții în legătură

Imprumut - inscris liubcic_1988 liubcic_1988 am scris pe o coala de hartie faptul ca ma oblig sa dau o suma de bani unei persoane (nu am precizat termenul) ,fara martori si fara notar. are valoare ... (vezi toată discuția)
Cererea reconventionala adriana.chiritescu adriana.chiritescu Buna seara, Sunt chemata in instanta de angajator pentru daune-interese.Fiind sarbatorile nu am posibilitatea sa discut cu un avocat in amanunt dosarul si ... (vezi toată discuția)
Amenintare cu reclamatie la politie viodn viodn Exista posibilitatea de a fi reclamata la politie [ chiar de catre un politist ] din cauza intarzierii platii unei sume de bani, imprumutate de la acesta [cu ... (vezi toată discuția)