Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, In cazul in care suntem divortati iar ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, In cazul in care suntem divortati iar copilul locuieste ...

Buna ziua, In cazul in care suntem divortati iar copilul locuieste la mine (tata) dar domiciliul e stabilit in hotarare la mama (hotararea e din decembrie anul trecut), se poate obtine prin ordonanta presedintiala suplinirea acordului mamei?

Multumesc.
Popescu Tudor, utilizator
Suplinirea acordului mamei pt ce anume?Doriti sa plecati cu minorul în străinătate și aveti nevoie de acordul fostei soții?
Sa isi faca buletin la mine. Aici locuieste continuu de la finalizarea divortului.
Popescu Tudor, utilizator
Mama este de acord?
~ Conținut șters la cerere ~
Ma scuzati daca nu am fost clar.

Copilul are 14 ani.
Sta la mine de 3 ani de cand suntem despartiti (1 an de la hotararea definitiva)
Domiciliul e stabilit la mama, prin hotararea de mai sus.
Mama nu e de acord sa isi faca buletin la mine

Ce variante am sa stea legal la mine, sa aiba buletin facut la mine?