Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Am o cunostinta care si-a dat demisia si se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Am o cunostinta care si-a dat demisia si se afla in ...

Buna ziua. Am o cunostinta care si-a dat demisia si se afla in cele 20 zile lucratoare preaviz doar ca in aceasta perioada are si concediu medical (altul decat pentru Covid). Intrebarea mea este daca i se prelungeste perioada de preaviz cu durata cat are medicalul? s dori si nr articolului si legea respectiva. Va multumesc anticipat!
I se prelungeste perioada de preaviz cu durata cat are medicalul ... art.81 alin.6 C.mun.