Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pom taiat de un vecin situat intre locurile de parcare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pom taiat de un vecin situat intre locurile de parcare private ...

Astazi am opservat ca un vecin a taiat pomul din zona de parcare. Parcarile sunt cumparate de proprietari intr un complex rezidential. Dezvoltatorul a plantat pomi in jurul blocului iar acest individ in loc sa protejeze pomii el s a apucat sa taie. Raspunsul lui a fost ca il incurca cind parca si e pe proprietatea lui ! Stie cineva acest individ poate primii amenda pentru ca a taiat pomuli ?
gi-jane2, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc. Am sa sun si la M. Mediului. Am sunat la Politie si am fost dezamagit de raspuns, nu poate fi amendat pentru ca e pe proprietatea lui deoarece el a cumparat ca toti cei lanti locatari, locul de parcare. ! Proprietarul tetenului poate defrisa oce pom in afara de nuc care este protejat prin lege ! Pe domeniul public daca taia putea fi amendat. Cred ca noi ca asociatie de proprietari putem impune in regulamentul de buna convietuire a blocului sa nu se mai taie pomii dintre parcari, doar mutati !