avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Daca am antecedent penal, in eventualitatea in care ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Daca am antecedent penal, in eventualitatea in care voi ti admis ...

Daca am antecedent penal, in eventualitatea in care voi ti admis la magistratura, voi avea castig de cauza daca dau in judecata csm-ul?
Cel mai recent răspuns: Georgead , utilizator 09:41, 18 Noiembrie 2020
Nu contează antecedentele penale în cazul unui proces in care persoana nu are calitatea de inculpat in proces.
In situatia in care sunt inculpat si mi s-a dat renuntarea la aplicarea pedepsei

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Nu contează antecedentele penale în cazul unui proces in care persoana nu are calitatea de inculpat in proces.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Judecătorul a luat în considerare la aplicarea pedepsei doar declarațiile martorilor mincinoși. pot obține înregistrarea ședinței de judecată pentru a demonstra asta? viorelv viorelv În proces au fost audiați mai mulți martori, unii au spus adevarul altii au mințit, cei care au mințit sunt rude cu inculpatul insa judecătorul le i-a ... (vezi toată discuția)
Autoritate de lucru judecat viorelv viorelv Renunțarea la aplicarea pedepsei are autoritate de lucru judecat în fața instanței civile care judeca acțiunea civilă cu privire la existența ... (vezi toată discuția)
Renunțare aplicare pedeapsa viorelv viorelv In cazul in care in procesul penal nu m-am constituit parte civilă , fiind persoana vătămata doar, la infracțiunile de ultraj si tulburarea ordinii și ... (vezi toată discuția)