Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Voi reveni din cic dar punctul de lucru a fost ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Voi reveni din cic dar punctul de lucru a fost desfintat și ...

Voi reveni din cic dar punctul de lucru a fost desfintat și automat și postul meu a fost desfintat. Am făcut o cerere de prelungire a suspendării cim încă o luna. As vrea sa rămân în șomaj deoarece ar trebui sa fac naveta 60 km. As avea nevoie de un model de cerere de incetare a cim cu posibilitatea de intrare în șomaj. Multumesc
Faceti cererea de revenire din CCC iar angajatorul va specifica faptul ca postul a fost desfiintat si nu are un alt loc de munca pentru dumneavoastra si aveti dreptul la somaj.
Nu exista model de cerere de incetare a cim cu posibilitatea de intrare în șomaj ... intrarea in somaj se poate face numai daca raportul de munca inceteaza in baza unor articole din codul muncii.