Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... In contextul in care din data de 9 noiembrie telemunca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

In contextul in care din data de 9 noiembrie telemunca este obligatorie, ...

In contextul in care din data de 9 noiembrie telemunca este obligatorie, poate totusi angajatorul sa cheme la locul de munca un angajat care nu face dovada ca lucreaza de acasa? (expl: respectivul angajat nu se conecteaza la sedintele on-line, nu raspunde la mailuri, nu avem absolut nicio dovada a angajatului ca acesta isi indeplineste sarcinile de munca)
In opinia mea, da ... poate angajatorul sa cheme la locul de munca un angajat care nu face dovada ca lucreaza de acasa.
Va multumesc foarte mult pentru raspuns.