avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1446 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Am rugamintea sa-mi spuneti ce se intampla ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Am rugamintea sa-mi spuneti ce se intampla in cadrul ...

Buna ziua,
Am rugamintea sa-mi spuneti ce se intampla in cadrul unei asociatii de propietari, in care presedintele ,comitetul, administratorul si cenzorul si-au dat demisia.
Actual nici un propietar nu doreste sa preia functia de presedinte sau sa faca parte din comitet.
In acest sens nu se pot plati serviciile catre furnizori si nu se poate calcula intretinerea.
Multumesc de ajutor
Cel mai recent răspuns: vali m , utilizator 08:38, 26 Noiembrie 2020
2 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se intimpla nimic spectaculos, prima data vi se opresc utilitatile.
Cautati un alt administrator. Se gasesc...
Este vorba despre comitet si presedinte si nu despre administrator.
'' In acest sens nu se pot plati serviciile catre furnizori si nu se poate calcula intretinerea.''...administratorul le calculeaza si le plateste.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociatie de locatari mariapopescu20 mariapopescu20 Asociatia a dat in judecata vechiul comitet pentru neafisarea diferentelor de apa dintre factura furnizorului si consumul din bloc. La vechiul comitet au fost ... (vezi toată discuția)
Probleme cu administratorul - dam bani, facturi neplatite jymasu jymasu Buna ziua. Avem niste probleme cu adm asoc de locatari, cand are chef, pune afis ca taie apa rece. recent, a pus afis ca sunt datorii la plata apei, 3 ... (vezi toată discuția)
Demisie cenzor si administrator de bloc konia konia buna ziua, Atat cenzorul cat si administratorul nostru de bloc si-au dat demisia; va rugam sa ne sfatuiti care sunt pasii legali pe care noi trebuie sa-i ... (vezi toată discuția)