avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1036 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Am avut o neintelegere cu angajatorul si am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Am avut o neintelegere cu angajatorul si am vrut sa-l ...

Buna ziua,
Am avut o neintelegere cu angajatorul si am vrut sa-l dau in judecata. Am contactat un avocat am platit o cunsulatie de circa 300 lei in care ma indrumat ce sa fac in continuare.Toate bune si frumoase pana acum. Am facut un contract cu el si mi-a cerut un onorariu de 1000 euro plus 30 la suta din eventualul castig,care il puteam plati in doua transe de cate 500 de euro lucru pe care l-am si facut am platit prima transa. Intre timp a venit pandemia si nu sa mai concretizat nimic si m-am razgandit sa nu mai merg pe drumul asta. Mentionez ca acest avocat nu a facut absolut nimic in afara de a face acest contract cu mine. Pe data de 5.11.2020 i-am cerut acei 500 de euro inapoi si ma tot duce cu vorba ca saptamana asta sau saptamana asta dar nu imi da nimic inapoi. Intrebarea mea este ce pot face in privinta asta. Mulțumesc
Ultima modificare: Luni, 23 Noiembrie 2020
Tiko823, utilizator

Alte discuții în legătură

Restituire bani banchet toma26 toma26 Buna ziua! Clasa mea a platit 3 transe din suma pentru banchet in valoare de 350 de lei. Mai urma sa achitam o transa de 100 de lei. Avand in vedere situatia ... (vezi toată discuția)
Chemare in judecata art 1073-1090 c. civ danny76 danny76 Buna ziua, va roga mult sa ma ajutati intr-o problema. In anul 2010 am vandut o masina second hand unui consatean pentru suma de 1500 euro. Ne-am inteles ... (vezi toată discuția)
Rugaminte lamurire conventie predare imobil andramihaela666 andramihaela666 Buna ziua ! Am semnat in nov 2017 o conventie la avocat in calitate de proprietar prin care in termen de 3 ani pana la nov 2020 ma oblig sa predau ... (vezi toată discuția)