Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Am avut o neintelegere cu angajatorul si am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Am avut o neintelegere cu angajatorul si am vrut sa-l ...

Buna ziua,
Am avut o neintelegere cu angajatorul si am vrut sa-l dau in judecata. Am contactat un avocat am platit o cunsulatie de circa 300 lei in care ma indrumat ce sa fac in continuare.Toate bune si frumoase pana acum. Am facut un contract cu el si mi-a cerut un onorariu de 1000 euro plus 30 la suta din eventualul castig,care il puteam plati in doua transe de cate 500 de euro lucru pe care l-am si facut am platit prima transa. Intre timp a venit pandemia si nu sa mai concretizat nimic si m-am razgandit sa nu mai merg pe drumul asta. Mentionez ca acest avocat nu a facut absolut nimic in afara de a face acest contract cu mine. Pe data de 5.11.2020 i-am cerut acei 500 de euro inapoi si ma tot duce cu vorba ca saptamana asta sau saptamana asta dar nu imi da nimic inapoi. Intrebarea mea este ce pot face in privinta asta. Mulțumesc
Tiko823, utilizator