avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare mostenire Buna ziua, In urma decesului ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare mostenire Buna ziua, In urma decesului parintilor nostri, ...

Vanzare mostenire
Buna ziua,
In urma decesului parintilor nostri, am mostenit impreuna cu ceilalti 3 frati ai mei, 1 teren intravilan cu casa si un teren extravilan. Conform
certificatului de mostenitor avem fiecare cate o cota de 1/4. Niciunul dintre aceste imobile nu are cadastru si intabulare.
Intrebarea mea este daca pot sa vand drepturile mele succesorale unuia dintre frati , fara cadastru si intabulare
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 22:01, 26 Noiembrie 2020
Nu puteți.
Trebuie să aveți documentația cadastrala și intabularea certificatului de moștenitor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare mostenire buna ziua, in urma decesului parintilor nostri, ... regal service regal service Vanzare mostenire Buna ziua, In urma decesului parintilor nostri, am mostenit impreuna cu ceilalti 3 frati ai mei, 1 teren intravilan cu casa si un teren ... (vezi toată discuția)
Probleme vanzare extravilan andreimt andreimt Buna seara. Situatia este astfel: Pe titlu de propietate sunt trecuti bunica mea si fratele ei. Fratele a decedat acum 16 ani. Propietatea consta in 7 ... (vezi toată discuția)
Efectuarea cadastrului este obligatorie in cazul donatiei cotei succesorale??? bibliopod bibliopod Am facut succesiunea dupa ambii parinti la notariat si fiecarui mostenitor i-a revenit 1/3 din masa succesorala. Aceasta masa succesorala este compusa din ... (vezi toată discuția)