Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare mostenire Buna ziua, In urma decesului ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare mostenire Buna ziua, In urma decesului parintilor nostri, ...

Vanzare mostenire
Buna ziua,
In urma decesului parintilor nostri, am mostenit impreuna cu ceilalti 3 frati ai mei, 1 teren intravilan cu casa si un teren extravilan. Conform
certificatului de mostenitor avem fiecare cate o cota de 1/4. Niciunul dintre aceste imobile nu are cadastru si intabulare.
Intrebarea mea este daca pot sa vand drepturile mele succesorale unuia dintre frati , fara cadastru si intabulare
Nu puteți.
Trebuie să aveți documentația cadastrala și intabularea certificatului de moștenitor.