Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Pe noile modificări ale OUG 147/2020 există vreo ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Pe noile modificări ale OUG 147/2020 există vreo posibilitate ...

Pe noile modificări ale OUG 147/2020 există vreo posibilitate ca salariatii care au copii de peste 12 ani sa beneficieze de zile libere sau de majorare salarială, sau a rămas valabilă în toate cazurile limitarea la 12 ani?
Nu exista nicio astfel de posibilitate.
Nici pentru familiile monoparentale care au copii în clasele a VIII a sau a XIa?
Prevederile legii se aplică părinților care îndeplinesc cumulativ următoarele condiții:
a) au copii cu vârsta de până la 12 ani sau au copii cu dizabilități cu vârsta de până la 26 de ani, înscriși în cadrul unei unități de învățământ sau de educație timpurie antepreșcolară;
b) celălalt părinte nu beneficiază, la rândul său, de zile libere.