avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Pe noile modificări ale OUG 147/2020 există vreo ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Pe noile modificări ale OUG 147/2020 există vreo posibilitate ...

Pe noile modificări ale OUG 147/2020 există vreo posibilitate ca salariatii care au copii de peste 12 ani sa beneficieze de zile libere sau de majorare salarială, sau a rămas valabilă în toate cazurile limitarea la 12 ani?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:40, 25 Noiembrie 2020
Nu exista nicio astfel de posibilitate.
Nici pentru familiile monoparentale care au copii în clasele a VIII a sau a XIa?
Prevederile legii se aplică părinților care îndeplinesc cumulativ următoarele condiții:
a) au copii cu vârsta de până la 12 ani sau au copii cu dizabilități cu vârsta de până la 26 de ani, înscriși în cadrul unei unități de învățământ sau de educație timpurie antepreșcolară;
b) celălalt părinte nu beneficiază, la rândul său, de zile libere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna!am o intrebare.daca fetita mea a împlinit 12 ani in iulie ... andreijoe andreijoe Buna!Am o intrebare.Daca fetita mea a împlinit 12 ani in iulie 2020 ma incadreaza pentru a beneficia de 75% in plus la salar conform OUG 147/2020 ,cu ... (vezi toată discuția)
Zile libere platite parinti Anastasia gar Anastasia gar Buna ziua, cfr legii 147/2020, de zile libere platite pot beneficia parintii copiilor sub 12ani, inscrisi in unitate de invatamant, care daca au o boala ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am un băiețel de 8 ani și în anul 2018 soția ... Costel 21 Costel 21 Bună ziua, am un băiețel de 8 ani și în anul 2018 soția a decedat. Anul trecut m-am recăsătorit, întrebarea mea este acum eu ce fel de familie formez ... (vezi toată discuția)