Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna! Ce inseamna instante la care activitatea se ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna! Ce inseamna instante la care activitatea se desfasoara ...

Buna! Ce inseamna instante la care activitatea se desfasoara in 2-3 timpi? Multumesc!
Acela care a grăit astfel a dorit probabil să se refere la desfășurarea activității în intervale orare diferite.
(cauzele de la nr. ... la nr... programate în intervalul orar x -y; cauzele de la nr... la nr... în intervalul orar y-z)
De exemnplu timpul 1- un complet intra de la ora.8.30- 9.00 pana la la.ora 13.30. iar timpul 2 - un alt complet intra de la ora 14.00 , ambele in aceeasi sala de judecata.
In general situatia asta apare cand sunt putine sali de judecata si multe cauze.
In 2 timpi am vazut , dar in 3 sincer nu, cel putin la Ploiesti.