avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua În data de 27.11.2020 Am fost implicat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua În data de 27.11.2020 Am fost implicat într-un accident ...

Bună ziua
În data de 27.11.2020 Am fost implicat într-un accident de circulație în care a rezultat vătămare corporală a unei persoane.
Am fost testat cu aparatul etilotest iar rezultatul a fost 0.10.
Am fost la spitalul județean unde mi s au recoltat 2 probe de sânge la interval de 1 oră.
Până aici nicio problemă.
Problema a apărut atunci când asistentul care mi a recoltat probele de sânge mi a dezinfectat zona unde introdus acul cu un tampon care mirosea puternic a alcool sanitar si era de culoare albastră.
Rezultatul poate fii compromis ?
Ce pot face?
Mulțumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Noiembrie 2020
MARIAN JIPAMARIAN1@GMAIL.COM, utilizator
Vi s-a intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii de vatamare corporala din culpa. Daca erati sub influenta bauturilor alcoolice, fapta indeplineste conditiile de tipicitatea ale infractiunii anterior mentionate si in situatia in care persoana vatamata are o singura zi de ingrijire medicala.
Aveti dreptul sa contestati metodologia prelevarii mostrelor biologice.
Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Noiembrie 2020
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt din magazin Razvan123456 Razvan123456 Bună ziua! Astăzi am fost la cumpărături cu, copilul în căruț, într un magazin de bricolaj, am luat mai multe produse și le-am pus în geanta și în ... (vezi toată discuția)
Este refuzul etilotestului ilegal, dacă se acceptă cel de sânge? altcineva1 altcineva1 Este refuzul etilotestului în sine ilegal, dacă se acceptă prelevarea testelor biologice? Pentru a preveni răspunsuri de genul \"De ce ai refuzat. Nu ... (vezi toată discuția)
Permisul retinut GudacIonut GudacIonut In noaptea de 16.05.2015,in Orasul Costesti,judetul Arges,am fost somat de un echipaj de politie local sa trag pe dreapta. Consumasem 2 beri , si 2 pahare de ... (vezi toată discuția)