Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua În data de 27.11.2020 Am fost implicat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua În data de 27.11.2020 Am fost implicat într-un accident ...

Bună ziua
În data de 27.11.2020 Am fost implicat într-un accident de circulație în care a rezultat vătămare corporală a unei persoane.
Am fost testat cu aparatul etilotest iar rezultatul a fost 0.10.
Am fost la spitalul județean unde mi s au recoltat 2 probe de sânge la interval de 1 oră.
Până aici nicio problemă.
Problema a apărut atunci când asistentul care mi a recoltat probele de sânge mi a dezinfectat zona unde introdus acul cu un tampon care mirosea puternic a alcool sanitar si era de culoare albastră.
Rezultatul poate fii compromis ?
Ce pot face?
Mulțumesc
MARIAN JIPAMARIAN1@GMAIL.COM, utilizator
Vi s-a intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii de vatamare corporala din culpa. Daca erati sub influenta bauturilor alcoolice, fapta indeplineste conditiile de tipicitatea ale infractiunii anterior mentionate si in situatia in care persoana vatamata are o singura zi de ingrijire medicala.
Aveti dreptul sa contestati metodologia prelevarii mostrelor biologice.
Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat