avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Acord recunoastere vinovatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Acord recunoastere vinovatie

Am o intrebare legata de Acordul de Recunoastere a Vinovatiei, am observat ca s-a modificat limita pedepsei pentru care poate fi incheiat.
In unele carti am gasit 15 ani, in altele 7. Prin ce act s-a modificat si ce varianta este acum in vigoare?
Cel mai recent răspuns: BogdanFlorin97 , utilizator 17:40, 28 Noiembrie 2020
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! va rog mult să mă ajute cineva! Alex Lks Alex Lks Buna ziua! Am avut un accident rutier din care a rezultat moartea unui pasager. Sunt cercetat penal pentru ucidere din culpa. Nu îmi permit un avocat. As ... (vezi toată discuția)
Acord de recunoastere cu procurorul (faptas minor) Gligorie Andrei Gligorie Andrei Am condus fara permis , nu am oprit la semnalul politistului, am pierdut controlul si am facut accident, fara victime si am fugit de la locul accidentului. ... (vezi toată discuția)
Proces penal Aungurencii87 Aungurencii87 Buna ziua . Exista la noi in țara acordul de recunoaștere a vinovatiei ? Se poate încheia un acord între inculpat și procuror , dacă inculpatul ... (vezi toată discuția)