Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Este corect din punct de vedere legal ca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Este corect din punct de vedere legal ca vecinul sa ...

Important
Este corect din punct de vedere legal ca vecinul sa ti interzică folosirea singurului drum de acces pâna acasă punand lacat pe poartă pe motiv că e proprietatea lui personala ? cum putem rezolva situația asta sau cum putem cere drept de servitute?
Ela Ela, utilizator
Dacă nu aveti alt drum de acces discutați cu un av pt s începe demersurile în instanta in vederea obținerii unui drept de servitute.