Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot lucra ca Manager de transport la mai multe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot lucra ca Manager de transport la mai multe companii? Conform ...

Pot lucra ca Manager de transport la mai multe companii? Conform COR 132439 Conducător activitate de transport rutier?
Am găsit ceva articole (mai vechi, ce-i drept) cum că A.R.R.-ul interzice acest lucru, dar informații certe și recente nu găsesc niciunde.
Ordin nr. 980 din 30 noiembrie 2011 pentru aprobarea Normelor metodologice privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea și efectuarea transporturilor rutiere și a activităților conexe acestora stabilite prin Ordonanța Guvernului nr. 27/2011 privind transporturile rutiere

Art. 15
(3) O persoană fizică poate avea calitatea de manager de transport la o singură întreprindere.