Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intreprinderea individuala pt taxi cu mai multe masini
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intreprinderea individuala pt taxi cu mai multe masini

Am o intreprindere individuala si as dori sa stiu daca pot sa mai pun inca o masina pe intreprindere individuala si sa fac taximetrie cu doua autovehicole? Stie cineva vreun raspuns concret?
george-neagu, moderator
Da, mai puteti avea o masina in regim de taxi.

In acest caz,veti depune sau veti transmite prin postă, cu confirmare de primire, la ARR o cerere.
Modelul de cerere in regasiti in anexele la Ordinul nr.980/2011 pentru aprobarea Normelor metodologice privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea si efecturea transporturilor rutiere si a activitatiilor conexe acestora, stabilite prin OG nr. 27/2011 privind transporturile rutiere
am luat a doua masina pe II si de la primarie miau spus ca nu imi dau a doua autorizatie pentru ca pe II nu am voie la a doua masina unde gasesc cererea despre care este vorba