avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1129 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Apartamant cumparat cu un chirias in el . Cum pot sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Apartamant cumparat cu un chirias in el . Cum pot sa il evacuez?

Am cumparat un apartament -cabinet care are in una dintre camere un chirias- un salon de frizerie..
Acesta a fost notificat de vânzător in urma cu o lună ca a vandut apartamentul si ca trebuie eliberat. Acesta nu vrea sa elibereze camera deoarece in contractul de închiriere este specificat ca trebuia notificat cu 3 luni de zile inainte de a vinde.
Eu ca si actual proprietar al acestui apartament, cum pot sa il evacuez?
Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Evacuare din imobil imposibila curiosu curiosu Buna ziua, Un prieten va cumpara un apartament, iar actualul proprietar a cerut un termen de eliberare de 6 luni, spunind ca, odata ce incaseasa banii isi ... (vezi toată discuția)
Procedura executare silita marianu marianu poate sa ma indrume cineva intr-o problema in care am intrat fara sa stiu ,am cumparat un apartament in brasov cu 2 camere in data de 29 07 2009..inainte de ... (vezi toată discuția)
Apartament cumparat, "chrias" care cere termen de eliberare luminita20_2006 luminita20_2006 Buna ziua, am achizitionat un apartament, fostul probrietar tine o persoana in locuinta (nu e chirias, nu are contract de chirias) cand am facut contractul de ... (vezi toată discuția)